Zabehnito.cz

Konec webu zabehnito?

Bude tomu přesně 8 měsíců, co jsem založil tuto stránku s myšlenkou, že se podělím o své zážitky, pokroky a zkušenosti s mou cestou k maratonu pod 3 a půl hodiny s lidmi, které by toto téma třeba alespoň trochu zajímalo. Když jsem chodil na gympl, ani ve snu by mě nenapadlo, že se někdy seberu a půjdu si ven zaběhat, natož že někdy poběžím nějaký závod. Když jsme měli povinně běhat 1500m, tak to pro mě bylo utrpení. Píchalo mě v boku, necítil jsem nohy a po doběhnutí jsem asi týden hledal ztracené plíce.

Pak jsem se v červnu roku 2016 rozhodl založit tuto stránku, která by pro mě mohla být alespoň takovým diářem, kde bych sám viděl, zda se zlepšuji či zhoršuji a bylo to. V srpnu jsem si zaběhl svůj první Night Run závod v Mostě na 5 kilometrů, kde mě samotného výsledek a vůbec to, že jsem doběhl, překvapilo. Pak jsem si zašel sem tam zaběhat po Praze, pak se k tomu přidaly další závody, jako byl Neon Run, Zombie Run, Christmas Run a i charitativní běh pro nevidomé do schodů.

Za těch pár měsíců v roce 2016 jsem poznal spoustu lidí. Jak osobně, tak i přes instagram. Našel jsem skvělou komunitu, kde se všichni podporují, sdílejí své nadšení k běhu a hlavně, užívají si to. Nicméně mé největší dík patří Tomášovi Pavlovi, organizátorovi všech Night Runů a závodů spojených s touto běžeckých sériích. Nebýt jeho nabídky spolupráce na projektu #blogrun, kam mě dotáhla Deni, tak bych se na to asi po prvních měsících vykašlal a nikdy bych nepoznal lidi, se kterými dnes tyto závody běháme.

V prosinci 2016 jsem běžel svůj poslední závod v tomto roce, což byl Christmas Run a najednou na mě přišla lenost, nechtělo se mi nic dělat, dva měsíce jsem nedělal jediný sport a říkal jsem si, jestli se na to běhání radši nevykašlu, protože když už jsem si řekl, že vyběhnu, to uvnitř mě bylo silnější a stejně jsem nešel. Hledal jsem si výmluvy proč neběhat. Nejdřív to bylo počasí, potom, že mě bolí koleno, vždycky se prostě něco našlo. Pak byl najednou únor a v Praze se konal další závod, tentokrát Winter Run a já jsem se dokonce i začal těšit. Začal jsem se těšit že zase uvidím ty lidi, tu atmosféru na závodech, tu úlevu v cíli, že je to za mnou a že jsem to opět doběhl.

No a tak se stalo. Před pár hodinami jsem doběhl Winter Run, zažil tu atmosféru a bavilo mě to. Sice po té dvouměsíční pauze nic nedělání to nebylo ideální, ale počasí nám vyšlo a všichni jsme si to užili.

Proto rozhodně s tímto projektem končit nebudu a maraton pod 3 a půl hodiny zaběhnu. V dubnu mě čeká můj první velký závod, kterým bude Pražský půlmaraton a tak bych už měl opět začít něco dělat, protože samo se to neodběhne a do cíle bych rád došel pouze po dvou, tedy… doběhl 🙂

 

 

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2019 Zabehnito.cz. Stránku vytvořil NNA.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde