Zabehnito.cz

#7 Winter Run v Praze

Jak již bylo psáno v minulém příspěvku, v sobotu 25. února se v Praze uskutečnil poslední závod běžecké série Winter Run. Běželo se 4,2 kilometru a už předem jsem věděl, že to pro mě nebude procházka růžovým sadem, protože od posledního závodu, který byl 17. prosince, jsem nenasadil běžecké boty.

Sešel jsem se zde stejně jako na Christmas Runu s Deni (Linheart), Tomem (Ttomrunner), Markem (Running Marek), Nikol (Read Eat and live), Patrikem a nově i s Aničkou (For Better Me). Vyzvedli jsme si čísla, pokecali, řekli si, jak nikdo z nás moc neběhá a dneska to bude příšerný a vydali jsme se na start. Když se mě Tom zeptal, jestli teda běžíme na pohodu nebo to hrotíme, tak mi bylo jasný, že tady má někdo natrénováno 🙂 . Po startu to vypadalo asi tak, že prvních 30 metrů jsme se prodírali s Tomem davem, pak jsme si odsprintovali kousek, abychom měli okolo sebe prostor, pak jsem Toma viděl před sebou a pak jsem zbylé 4 kilometry hledal plíce. K tomu všemu sice svítilo slunce, byla krásně modrá obloha, ale byly nějaké 4 stupně a já si doma zapomněl rukavice, takže jsem celou dobu musel vyklepávat a hřát ruce, protože jsem je až k loktům necítil.

Do první půlky to pro mě osobně bylo peklo. Nebyl jsem vůbec rozehřátý, měl jsem ztuhlé nohy a fyzička po dvou měsících nic nedělání jakoby nebyla. Druhá půlka už byla o mnoho lepší. Sice jsem se na to asi tak kilometr před cílem chtěl vykašlat a jenom to dojít, ale jelikož okolo stálo moc lidí, tak mi to nedalo a lehkým tempem jsem to doběhl do cíle. Nakonec z toho byl čas pod 20 minut, kterého jsem chtěl dosáhnout a to 19:49.

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům, že jsme se mohli tohoto závodu zúčastnit. Opět skvělá organizace, krásná medaile a pokud náhodou přemýšlíte, jestli se máte takového závodu zúčastnit, tak neváhejte se registrujte se 🙂 V tomto roce začíná Night Run série pro rok 2017 a věřte, že to bude stát za to.