Zabehnito.cz

#8 Pražský 1/2Maraton

V sobotu 1.4. se v Praze uskutečnil 19. pražský 1/2 maraton a já měl tu čest si ho zaběhnout taktéž. Startovní číslo jsem měl koupené již od prosince a do konce roku 2016 jsem se na něj strašně těšil. Ještě aby ne, jednalo se taky o můj první 1/2 maraton. Nicméně po novém roce u mě nastala krize a mně se nechtělo běhat. Neměl jsem naběháno víceméně nic. Spíš méně než více. No a tak jsem si na začátku března řekl, že takhle by to nešlo a budu muset si nanečisto vyzkoušet, jaké to je, mít v nohách 21 kilometrů.

Můj první pokus o 21 kilometrů bylo peklo.. Do 16. kilometru se mi běželo skvěle, ale poté to přišlo a měl jsem jednu křeč za druhou a chtěl jsem se na to vykašlat a nějakých 21,5 kilometru jsem zaběhl za 1:55:00. Druhý pokus už byl o mnoho lepší, dokonce jsem předčil své očekávání. 20,5 kilometru za 1:43. Žádné křeče, žádná bolest nohou, vše šlo jak po másle a já doufal, že 1.4. zaběhnu pražský půlmaraton pod 2 hodiny.

Když přišel den D, začal jsem být strašně nervózní. Těšil jsem se, což o to, ale by jsem nervózní. Přeci jen první zkušenost s takto velkým závodem. 11,5 tisíc běžců a další stovky fanoušků. Den před závodem jsem si ještě nakoupil nějaké gely a müsli tyčinky, abych mohl tělu dodat v průběhu závodu potřebnou energii a vše jsem si připravil, abych ráno nic nehledal.

První chyba nastala hned ráno. Běželo se od 10:00, já vstal v 7 a dal jsem si snídani. Bohužel jsem si dal snídani, která mě absolutně nezasytila a já měl těsně před závodem strašný hlad. Určitě máte v okolí člověka, který by mohl jíst od rána do večera a i když jí, tak má stejně pořád hlad. Tak přesně to jsem já. Takže jsem do sebe před závodem ještě hodil dva banány a vydal jsem se do koridoru. Všude stovky lidí. U záchodů, u úschoven, u šaten, prostě všude.

Přesně v 10:00 Krnda odstartovala závod a rozezněla se Vltava od Bedřicha Smetany. Než jsem vůbec proběhl startovní bránou, tak uběhlo 7 minut. Jo, 7 MINUT! 🙂 Nicméně ten pocit byl neuvěřitelný. Fanoušci, hudba, běžci, nepopsatelná atmosféra. Kdo nezažil, tak asi nepochopí.

Nechci popisovat pocity z toho, jak se mi běželo. Shrnu to asi jenom takto – do půlky skvěle, od půlky skvěle špatně 🙂 Křeče v nohách, křeče v břiše a do toho to horko udělá své.

Výsledný čas byl horší než jsem chtěl. Jak jsem již psal, chtěl jsem pod 2 hodiny, nakonec z toho byly 2.09:34. Holt se nedá nic dělat a já vím, co a kde mám zlepšovat. Teď mám půl roku na natrénování na Plzeňský Škoda Fit 1/2 maraton, kde doufám, že se mi to pod ty dvě hodiny povede.

Na závěr musím říct, že pro mě to je obrovský zážitek, na který budu dlouho vzpomínat. No a jestli se rozhodujete, zda si má to startovné koupit, tak rozhodně kupte. Nebudete litovat. I kdybyste měli půlku prochodit, tak věřte, že to bude stát za to!

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2019 Zabehnito.cz. Stránku vytvořil NNA.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich