Zabehnito.cz

#9 Night Run – Ostrava

V sobotu 22.dubna se uskutečnil první letošní Night Run, který se konal v Ostravě. Z Prahy trochu z ruky, ale ani to mě neodradilo od toho, abych přijel. Stejně jako minulý rok byla součástí Night Runu i kategorie BlogRUN, ve které se nás letos sešlo celkem 7 lidí – Marek, Markéta, Lea, Terka, Katka a Naty.

V pátek jsem si připravil všechny potřebné běžecké věci, dal nabíjet baterky do kamery a v sobotu ve 12:00 vyjel. No.. možná všechny věci. Vždy člověk na něco zapomene a tentokrát to byla čelenka na běh, takže jsem musel při závodě improvizovat funkčním tubusem. Co se týče cesty, tak celých 380 kilometrů pršelo, takže jsem se vcelku bál, jaké bude počasí v Ostravě. Nicméně hned co jsem vjel do Ostravy, tak svítilo sluníčko a bylo relativně i teplo, takže toto organizátorům opravdu vyšlo.

První problém v Ostravě bylo parkování. Jelikož to bylo poprvé, co jsem byl v Ostravě autem, neměl jsem tušení, kde auto nechám, abych nemusel poté chodit daleko. Takže auto jsem nechal někde na modré zóně a doufal jsem, že auto tam bude i po závodě. Přeci jen pražská SPZ v Ostravě nedělá dobrotu :-). Vyzvedl jsem si číslo (jen pro pobavení – na Winter runu jsem měl 1315 a teď 1351, takže hádám, že v Hradci budu mít 1513 🙂 ), převlékl se do běžeckého, vzal kameru a začal natáčet právě rozbíhající se dětský běh. V 19:00 jsme se všichni běžci kategorie blogRUN sešli u registrací, seznámili se, pokecali a než se člověk nadál, tak už jsme stáli v koridoru a čekali na odpočet.

3,2,1 běžíme, ozvalo se a můj letošní první Night Run tímto začal. Co k běhu říct.. ani nejlepší, ani nejhorší. Běželo se mi naprosto lehce, ale pomalu. I když jsem chtěl zrychlit nešlo to. Jediné zpestření byl konec. V posledních dvou zatáčkách jsem doběhl jednoho běžce a říká mi „jdem?“, tak říkám „no jasně“ no a už jsme sprintovali až do cílové čáry, kde za námi začali padat nafukovací banery sponzorů. Čas jsem chtěl opět pod 25 minut, bohužel to nakonec bylo za 26:01. Tak snad příště.

V cíli jsem si dal opět koláček, na který se vždy těším, pozastavoval zbytek kategorie, pokecali jsme o závodě a o tom, jak si Marek a Markéta dali osobák. Poté jsem natočil start závodu na 10 kilometrů, vyhlášení, rozloučili jsme se a jelo se domů.

Závěrem bych chtěl ještě poděkovat organizátorům za opět skvěle povedenou akci, za možnost zúčastnit se a já se budu těšit již tuto sobotu 29.4. v Hradci Králové na další Night Run. Uvidíme se? 🙂

Více foto od Zdeňka Kamrly zde : FOTO NIGHT RUN

Video z NIGHT RUNU v Ostravě: VIDEO NIGHT RUN