Zabehnito.cz

#10 Night Run – Brno

V sobotu 13.5. se v Brně opět po roce uskutečnil další závod ze série Night Run a jeho součástí byla opět kategorie BlogRUN. Po cestě z Prahy do Brna počasí moc nepřálo a skoro celou cestu pršelo a tak jsem se modlil, aby alespoň na závod bylo hezky. Po příjezdu na místo závodu jsme si s Nikol vyzvedli startovní čísla a já se vydal natáčet dětský závod, abych poté opět mohl nastříhat video. Jenže… bohužel začalo pršet, foťák zmohl a já ho už nerozchodil. Takže z celé soboty mám asi tak 5 krátkých videí.

Asi tak hodinu před startem Avon běhu na místo přijel i Tom se Zuzkou z czechfitnesscouple.com, kteří taktéž běželi v kategorii blogRUN. Celou dobu panovalo skvělé počasí i nálada a my se pomalu ale jistě začali odebírat do startovního koridoru.

Hodiny ukazovaly 20:30, zazněl výstřel a my vyběhli. Plán na první kilometr byl jasný – proběhnout mezi lidmi a dostat se od všech dostatečně daleko, abych mohl běžet svoje tempo. Jenže nám se to s Tomem povedlo už na prvních 400 metrech a na prvním kilometru, když jsme se podívali na hodinky, tak tempo bylo něco přes 3:30. V tuhle chvíli nám bylo jasný, že takhle celý závod běžet nemůžeme a že jestli nechceme někde po cestě umřít, budeme muset zpomalit. Tak jsme sice zpomalili, ale nebylo to k ničemu platné. Běžel jsme tempo 4.10 a i to bylo dost unavující.

Celý závod byl asi takový, že Tom běžel maximálně 30 metrů přede mnou a když už se mi ho povedlo dohnat, tak mě chytly křeče do břicha a já musel zase zpomalit. Asi nejdůležitější okamžik byl na třetím kilometru, kde bylo občerstvení s vodou a ionťáky a viděl jsem, že Tom zde zastavil, aby se mohl napít. No a mě nenapadlo nic lepšího než si nic nedat a běžet dál. Sice asi za 300 metrů byl Tom už přede mnou, ale držel jsem si stále stejné tempo a to mi povedlo v ušetření trochu energie. Když jsme se blížili po předposlední zatáčky, asi tak 100 metrů před cílem, mezi mnou a Tomem byli ještě další dva lidi a rozdíl asi tak 40 metrů. No a tak jsem do toho šlápnul, vysprintoval si poslední zatáčky a rovinku a o tři vteřiny jsem Toma předběhl a byl z toho čas 23:03 na 5,3 kilometrové trase s tempem 4:20. Tak nějak jsem doufal v závěrečný sprint nás obou, když jsem viděl, že si mě všiml, ale bohužel se nic nekonalo, tak snad za rok a nebo v září v Praze na Night Runu.

Na konci večera nás už čekalo pouze vyhlášení, kde se opět vyhlašovaly všechny kategorie včetně blogRUNu a třetí místo s přehledem ukořistila Zuzka. Dostali jsme krásné medaile a upřímně tahle medaile bude mít pro mě hodnotu ne nejrychlejšího závodu, ale nejvíce užitého závodu, jaký jsem kdy běžel.