Zabehnito.cz

#12 Night Run – Most

Stejně jako minulý rok se v sobtou v Mostě uskutečnil další závod ze série Night Run. Pro někoho jen další závod, pro mě srdeční záležitost. A proč srdeční? Jelikož přesně před rokem to byl můj první závod, kterého jsem se zúčastnil. Od té doby jsem se zúčastnil asi deseti závodů, v tréninku na tyto závody jsem naběhal pár set kilometrů a tak pro mě byla veliká motivace nezhoršit si čas z minulého roku.

Již tradičně byla součástí Night Runu i kategorie BlogRUN, kde jsem se nově potkal s Bárou a poté jak již to tradičně bývá s Denčou, Markem a Lukášem, který běžel v kategorii M23. Do Mostu jsme z Prahy lehce před pátou hodinou odpolední, vyzvedli si startovní čísla, prošli si okolí a pak jen čekali na začátek závodu.

Co se týče pocitů, tak musím říct, že ještě v Praze se mi strašně nechtělo jet. Důvodem byl asi strach, že celý ten rok byl zbytečný a já stejnou trasu zaběhnu hůř, než když jsem běžel naprosto netrénovaný :-D. Nicméně hned jak jsme se sešli a vyjeli jsme, tak nervozita opadla a já se přestal soustředit na nějaký čas a jel jsem si závod hlavně užít.

Hodinky ukazovaly 20:25 a my se šli zařadit do koridoru. 20:30, zazněl výstřel a závod začal. Jelikož jsem věděl, že až do druhého kilometru je táhlý kopec, říkal jsem si, že to hlavně nesmím přepálit. A co jsem udělal? Samozřejmě jsem to přepálil. První kilometr jsem běžel v průměrném tempu 4:15, kdy nejrychlejší tempo jsem měl nějakých 3:05 :-D. Potom jsem si do kopce opět zanadával, nahoře se vydýchal a pak si udržoval tempo okolo 5:00 min/km. Výsledné tempo 4:52 a pětka za 24:36, což je o 20 vteřin lepší čas než minulý rok. Mohlo by to být lepší, ale já si s tím pro ten vnitřní pocit vystačím 🙂

Závěrem bych chtěl opět poděkovat organizátorům za možnost zúčastnit se, za organizaci, která byla opět bezchybná, Lukymu, Denče, Báře a Markovi, že nebyla v Mostě nuda.

A co dalšího je v plánu? 2.9. se v Praze koná Neon Run, který byl minulý rok naprosto perfektní. Jedná se o nezávodní běh a hlavním cílem tohoto běhu je podpořit nadační fond Kapka naděje a užít si tento běh. Všude bude plno neonových světel, barev a lidí s dobrou náladou. Tak neváhejte s přihlaste se na www.neonrun.cz, bude to dokonalý! A nezapomeňte sledovat nový instagram Neon Runu – @neonruncz 🙂