Zabehnito.cz

#13 Neon Run 2017

Přesně po roce se 2.9. v Praze uskutečnil druhý ročník nezávodního běhu Neon Run, u kterého pořadatelé slibovali, že bude ještě lepší a ještě větší, než ročník minulý. A taky měli pravdu!

Již tradičně se Neon Run konal na Vypichu v oboře Hvězda, kam jsem dorazil již okolo čtvrté hodiny odpolední, abych zabral alespoň nějaké parkovací místo. To se mi zabrat podařilo a já si mohl jít vyzvednout své startovní číslo s taškou od sponzorů. První milé překvapení bylo zdarma bílé tričko Neon Run, které letos mohlo na neonových světlech pořádně vyniknout.

Jak čas plynul, tak se trávník před hvězdou začal plnit běžci a každou minutu jich bylo více a více. Postupně taktéž na Vypich začali chodit již tradiční běžci, se kterými běhám na Night Runech, jelikož organizátoři nám poskytli startovné i na Neon Run, za což jim patří mé velké DÍK.

Hodinky ukazovaly něco přes 20:00 a obloha už neukazovala jedinou zmínku o slunci, tudíž běh mohl každou minutu začít. Začali jsme se tedy řadit do koridoru, ale jelikož jsem již předem věděl, že to rozhodně nenapálím jako minulý rok a letos si to chci vychutnat, tak jsem si stoupl až na konec, aby mě nelákalo zrychlovat. 20:30 a Neon Run začal. Vyběhlo 3000 běžců, všichni oblečení do bílých Neon Run triček, které pod světly svítily o sto šest. Většina běžců byla ozdobena svítícími tyčkami a neonovým práškem a tak navozovali tu správnou neonovou atmosféru.

Upřímně musím říct, že závod jsem si užil jak to jen šlo. Nikam jsem nepospíchal, zastavil se, abych si udělal fotku s nádherně osvíceným letohrádkem Hvězda a do cíle jsem doběhl bez jediné známky únavy. Jedinou známkou, že jsem něco běžel, bylo to, že jsem začal trošku cítit pravé koleno, ale to jsem si říkal, že určitě co nevidět přejde (nepřešlo, víc se o tom ale rozepíšu v dalším článku o Birell Grand Prix). V cíli jsme všichni dostali krásnou medaili a opět cílové koláčky, které na těchto závodech úplně zbožňuju :-D.

Závěrem bych chtěl dát organizátorům za pravdu, že opravdu letošní ročník byl ještě větší než ten minulý a ještě více povedený. Jak co se týče organizace a reklamy na všech sociálních sítích a billboardech, tak i takových drobností jako jsou například ta bílá trička.

Díky! 🙂

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2019 Zabehnito.cz. Stránku vytvořil NNA.

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich