Zabehnito.cz

Night Run 2017

8 měst, 8 závodů, 40 kilometrů, spoustu nových známých a nespočet zážitků. Asi takto by se ve zkratce dala vyjádřit běžecká série Night Run v roce 2017. Rád bych ale právě o těchto závodech napsal více než jenom ve zkratce.

Night Run číslo 1 – Ostrava

Celou sérii závodů v roce 2017 otevíral závod v Ostravě. Zde jsem skončil závod v čase 26:01 a když tak zpětně vzpomínám na trasu a na to, jak se mi běželo, tak v porovnáním s ostatními trasami to byl pro mě nejhorší čas ze všech Night Runů (pokud nepočítám Plzeň, ale to až za chvilku).

Night Run číslo 2 – Hradec Králové

Druhým městem, kde se závod konal byl Hradec Králové. Když si na něj vzpomenu, tak první co se mi vybaví bylo krásné náměstí, perfektní výhled, snědená celá pizza těsně přes startem a závěrečné schody na trase. Hradec jsem dokončil v čase 25:28 (čístý čas 25:22) a doufal jsem, že v nejbližším závodě se opět dostanu pod mou hranici 25 minut, na kterou chci běhat 5 kilometrové závody.

Night Run číslo 3 – Brno

Třetím Night Runem byl Night Run v Brně, kde jsem před rokem začal jezdit na Night Runy. Před rokem jsem Night Run natáčel, letos jsem ho běžel. Věděl jsem, že trasa je celá po rovině, tak jsem doufal, že se mi konečně povede doběhnout pod 25 minut. Nicméně to by tam nesměl být Tom. Naše soutěživost mě dostala do cíle za 23:03 (22:58 čistý čas), celkově jsem doběhl 24. a pro mě to byl v tuto chvíli osobák na 5 kilometrů.

Night Run číslo 4 – Most

Před rokem to tady vše začalo. Poprvé jsem si zde zaběhl závod a tudíž mou velkou motivací bylo dokončit závod v lepším čase než před rokem. Věděl jsem, že trasa je nejnáročnější ze všech měst, jelikož začátek závodu se běží pouze do kopce. S časem 24:36 na pět kilometrů jsem měl o 20 vteřin lepší čas než minulý rok a já z Mostu odjížděl spokojený.

Night Run číslo 5 – Praha

Night Run v mém rodném městě jsem si tentokrát již nenechal ujít. Běželo se v mé oblíbené oboře Hvězda na Vypichu a já tak nějak doufal, že bych si zde mohl dát osobák. Bohužel jsem se pár dní před závodem zranil na Neon Runu a tak můj cíl bylo doběhnout a nebýt poslední. Nakonec jsem běžel jak to jen šlo, koleno mě tahalo, ale s časem 26:06 jsem se musel spokojit a být rád, že jsem vůbec doběhl.

Night Run číslo 6 – Plzeň

Pro mě asi nejhektičtější a fyzicky a psychicky nejnáročnější závod. Ve stejný den jsem měl ještě turnaj v atletice, kde jsem si absolutně oddělal nohu a ještě hodinu před startem byl v Praze a byl jsem přesvědčen, že do Plzně nepojedu. Nicméně mi to nedalo, řekl jsem si, že to nějak dopadne a že pojedu. V Plzni jsem byl v Prahy za hodinu, přikulhal jsem si pro startovní číslo a čip a hned se vybíhalo. V první zatáčce jsem věděl, že s kolenem to takto nepůjde a já zbytek závodu musel dojít. I ta chůze mi dělala problém, ale řekl jsem si, že závod dokončím ať se děje co se děje. V cíli jsem byl za 46:34 a doufám, že to bylo poprvé a naposledy, co jsem v závodě pokecal s PŘEDjezdcem Zdendou, který mě dojel :-D.

Night Run číslo 7 – České Budějovice

Krásné náměstí a skvělá trasa, která mi sedla. Trochu jsem se bál, jak se mi poběží, protože noha mě stále zlobila, ale nakonec jsem to rozběhl lépe než jsem čekal a v cíli jsem byl za 23:15, což byl pro mě osobák v sérii Night Run, nicméně už ne celkový, jelikož ten se mi podařilo zlepšit v průběhu roku na 22:03.

Night Run číslo 8 – Olomouc

Poslední závod z celé série. Na jednu stranu mi to bylo trochu líto, ale na tu druhou jsem rád, že už budu moct dát koleni oraz a uzdravit ji na 100%. No a když se tedy jednalo o poslední závod z celé série, tak kde jinde bych si měl dát osobák, než právě tady? Posilněn kofeinovou bombou od kluků z Namedsport, s maximální tepovkou 213 jsem byl v cíli v čase 22:01 a já tímto pro sebe ukončil Night Run sérii tak nejlépe, jak jsem jen mohl.

I když to píšu pokaždé, tak chci na závěr poděkovat všem organizátorům a obzvláště Tomovi, že mi dal příležitost jakou mi dal a touto běžeckou sérií ve mě prohlubuje stále větší a větší lásku k běhání a Night Run pro mě udělal srdeční záležitostí. Díky!